Rosmakor Roosid  
Tooted
  Mart
Ojasalu
3. raamat
    meie uus raamat "Roosid Eesti aedades"

ESILEHT

MÜÜK JA TELLIMISED

ROOSIKATALOOG
     2017!


ROOSIAIA KÜLASTUS

VAATA AEDA

MEIE ARETISED

HARULDUSED

ROOSILÕHN JA
     LÕHNAROOSID


ROOSIPÄEVAD

TOOTED RAAMAT

ROOSIKASVATUSEST
        MAALEHE VIDEO!


ROOS AIAKUJUNDUSES

ROOSIKALENDER  


VITRIIN

ROOSIOTSING

KÜSIMUSED &
    VASTUSED


KONTAKT

 
Jooksvalt uuendame infot Facebookis!

Rosmakor OÜ pakub roosisõpradele ja haljastajatele:

  • Täiuslikus värvi ja vormivalikus roosiistikuid enam kui sajast erinevast sordist
  • Eestimaises ilmastikus vastupidavate roosiistikute kõrge kvaliteedi
  • Konsultatsioone roosikasvatuse alal
 
Aed väärisroosid - hurmavad individualistid

Suureõielised väärisroosid (teehübriidroosid) on nii oma vormi, värvi kui lõhna poolest aiakultuuri tippsaavutuseks. Meie looduslikes tingimustes vajavad väärisroosid talveks katmist ja mõningaid teadmisi roosikasvatusest, mis on küll jõukohased kõigile. Suureõielised "kaunitar-roosid" peaksid olema individuaalselt vaadeldavad ning seepärast pole soovitav väärisroose teiste lillede lähinaabrusse paigutada. Õite värvigamma on äärmiselt mitmekesine nii värvivariatsioonidelt kui gamma ulatuselt.Meie kollektsioonis on toonide valik kollasest, oranzist, valgest, roosast ning muidugi punasest kuni eksootilise sirelilillani välja. Olulist kohta väärisrooside reas omavad ka mitmevärvilised sordid, mille seas esineb nii lummavaid kontrastsetes toonides kui ka sujuvate värviüleminekutega õisi.
Loe lähemalt

 
Dekoratiivroosid - kirgas õiemeri iluaias

Dekoratiivroosid moodustavad kolme-, viie- kuni kümneõielisi sarikaid ühel võrsel. Väga tähelepanuäratav aiakaunistus, mis on õieehtes jaanipäevast oktoobrini. Hooldus on jõukohane kõigile aiandushuvilistele. Kasvukohana on sobivad päikesepaistelised muruplatsid ja avarad lillepeenrad. Vastupidavamad sordid edenevad hästi avalikes parkides ning esindushoonete haljastuse dekoratiivina. Valitsevad oranzid, punased, roosad ja kollased toonid.

 
Väänroosid - fantastilised õiepüramiidid

Väänroosid kasvavad kahe kuni kolme meetri kõrguseks luues eriti efektse vertikaalse haljastuse. Väänroose istutatakse kaunistuseks võreseintele, kaarjatelel väravatele või paigutatakse kõrge õiekoonusena murusse. Väänroosid jagunevad 2,5 kuni 3,5 m. kõrgusteks väikeseõielisteks nn. Rambler tüüpi või 1,5 kuni 2 m. kõrgusteks suureõielisteks sortideks. Väikeseõielised õitsevad kaheaastastel võrsetel eriti rikkalikult juulis ning augusti alguses. Suureõelised väänroosid õitsevad juuni lõpust kuni oktoobrini, kuid väiksema intensiivsusega. Suureõielised väänroosid on kasvult tagasihoidlikumad ning seetõttu võib neid kergelt toestatuna ka üksikult murusse paigutada.

 
Pinnakatteroosid - uus suund roosikasvatuses

Madalad, roomavad, säravalt õierikkad pinnakatteroosid loovad uut stiili moodsas roosikasvatuses. Pinnakatterooside omapära võimaldab tavapärasest erinevat lähenemist roosile aiakaunistajana. Pinnakatteroosidest kujundatakse teeäärseid madalaid roosivaipasid või istutatakse need kõrgetesse pottidesse, kust roosiväädid alla kuni maani välja ulatuvad (nn. kaskaadroosid). Enamik pinnakatteroose loob keskmise või väheldase suurusega täidisõisi, mida võib ühel väädil olla kümme kuni kuuskümmend. Tuntuimad sordid kannavad õisi kuni öökülmadeni. Pinnakatterooside praktilisemaks väärtuseks ongi nende hea ilmastikutaluvus. Murus kasvatades asetatakse pinnakatteroosi võrsete alla ringikujuliselt kas must kile või, mis veelgi parem - kunstmurust alus.
Loe lähemalt pinnakatteroosidest

 
Pargiroosid - vähenõudlikud looduslapsed

Pargiroosideks nimetatakse tagasihoidlikke 0,8 kuni 1,5 meetri kõrguseid roos-kibuvitsu. Pargiroosid on lähedased sugulased Lääne-Euroopa ja Ees-Aasia looduslikele vormidele. Tavapärastel talvedel on katteta talvitumine igati rahuldav. Hooldus seisnev vanade ja põdurate okste kevadises väljalõikamises. Õitevalikus domineerivad roosad, punased ja valged sordid. Erirühma moodustavad Lääne-Euroopa pargiroosid, millised on väga dekoratiivsed, kuid vajavad talveks mahapainutamist ning lumega katmist.

 
Roosipuud ehk tüviroosid

Dekoratiivselt on ületamatud kõrgel tüvel (80 - 120 cm) kasvavad roosipuud ehk tüviroosid. Rosmakor pakub tüviroosidena uusi ja vastupidavaid sorte punastes ja roosades toonides.

Roosipuid paigutatakse nii iluaedade murusse kui ka 10 - 20 liitristesse dekoratiivpottidesse. Viimasel juhul on roosipuud ideaalseks kaunistuseks hoonete terrassidele ja treppidele või kasutatakse neid mugavalt teisaldatava dekoratiivelemendina eesaedades.

Korralikult hooldatud roosipuude elueaks on 8 kuni 10 aastat. Õiteilu jagub jaanipäevast oktoobrini. Potis kasvavaid tüviroose hoitakse talvel jahedas keldris või abiruumis. Tagasi algusesse


©Rosmakor OÜ, 2000 - 2017